28.12.2016

Коментар експерта

Ірина Паламар, голова «Асоціації тваринників України»
Ірина Паламар, голова «Асоціації тваринників України» :
DN: Як пройшов 2016 рік для молочної індустрії?  

ІП: Загальну ситуацію у цій галузі відображає об’єктивна статистика по поголів’ю тварин. Так, за даними Держкомстату великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні на 1 грудня 2016 року нараховувалось 3,94 млн голів Це на 3,1% менше, ніж на аналогічну дату 2015 року. Якщо виокремити корів, то їх поголів'я становило 2,13 млн голів, що на 3,9% менше минулого року. У 2015 році в галузі також спостерігалось скорочення кількості ВРХ на 2,8%. 
 
Взагалі-то у поточному році галузь демонструє невисоку рентабельність. Ціни на молоко почали зростати тільки ближче до кінця року. 
 
Серед позитиву – в Україні поступово збільшується кількість молока, виробленого у промислових умовах. А це говорить по підвищення якості. 
 
DN: Яким Ви бачите 2017 рік для молочної індустрії України? Які більш довгострокові перспективи?  

ІП: Що стосується ВРХ, то наразі основна загроза – нодулярний дерматит, що може потрапити до нашої країни. Сподіваюсь у 2017 році ситуація не буде критичною. Найбільше ризикують прикордонні області. Також гостро буде стояти питання вакцинації від хвороби. Але необхідність вакцинації поголів’я до виявлення збудника експерти трактують не однозначно. Отже, до цього процесу треба буде підходити дуже виважено, аби не нашкодити бізнесу. 
 
Щодо вартості молока, то вона може або залишитись на приблизно цьому ж рівні, або навіть підвищитись через скорочення поголів’я. 

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.