28.12.2016

Коментар експерта

Петро Сохацький, директор компанії «Альта Дженетикс Україна»
Петро Сохацький, директор компанії «Альта Дженетикс Україна»:
DN: На Ваш погляд, як пройшов 2016 рік для молочної галузі? З якими проблемами зіткнулися учасники галузі?

ПС: В цілому, на мій погляд, 2016 рік був вдалим для молочної галузі. Адже саме цього року значно зросла закупівельна ціна на молоко, і, нарешті, молочне тваринництво стало прибутковим – як для великих фермерських господарств, так і для населення. Така ситуація спричинила інший позитивний момент – почала зупинятися тенденція до зменшення кількості корів.

Але тут виникає  інша проблема: збут молочної продукції. Оскільки Україна більше не може реалізувати своє молоко та продукти з нього на території Російської Федерації, Криму та непідконтрольних східних регіонів, то очікується переповнення внутрішнього ринку молочною продукцією. Це може в подальшому призвести до надмірної пропозиції, а отже, й падіння цін на неї. І тоді молокопереробні підприємства можуть стати збитковими. Тому сьогодні головним завданням для тваринників є пошук нових ринків збуту, а переробникам потрібно модернізувати виробництво молочних продуктів, аби вони відповідали світовим стандартам.

DN: 2017 рік - яким він буде для галузі? Які нові можливості з'явилися?

ПС: Незважаючи на можливе виникнення труднощів із реалізацією, гадаю, для молочної галузі рік буде вдалим. В більшості господарств рентабельність молока збільшується, продуктивність молочних корів постійно зростає. Сьогодні багато господарств почали дбати про генетичний потенціал стада, частина з них почали осіменяти телиць секстованою спермою. Це все вселяє оптимізм щодо того, що молочна галузь у 2017 році  досягне ще кращих показників ефективності.

DN: Ваші результати в 2016 році? На чому б Ви хотіли сфокусуватися в наступному році?

ПС: Влітку 2016 року ми лише зайшли на український ринок, але з самого початку наша компанія і продукція викликала велику зацікавленість з боку молочних тваринників. Всього за півроку ми налагодили співпрацю з багатьма великими господарствами, які вже відвідали провідні міжнародні фахівці Alta Genetics. Тому ми очікуємо, що 2017 рік для «Альта Дженетикс Україна» буте вдалим і  перспективним. Я сподіваюся, що разом із нашими партнерами ми зможемо працювати на перспективу, і вже за кілька років в українському молочному скотарстві відбудуться кардинальні зміни у бік покращення генетики, а, відповідно, і збільшення продуктивності. 

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.